در دکوراسیون داخلی نشیمن این آپارتمان مدرن  برای بهینه سازی فضا در دیوار از قفسه و کتابخانه ای سفارشی استفاده شده که دارای فضای زیادی برای ذخیره سازی باز و  بسته به همراه فضای قرارگیری تلویزیون می باشد.

این قفسه دیواری بزرگ و سفارشی توسط استودیوی طراحی اسرائیلی Sarit Shani Hay در تل آویو طراحی شده است که از کف تا سقف امتداد یافته و از الگوهای مختلف برای طراحی قسمت های بسته استفاده نموده است.

کتابخانه ای سفارشی و کاربردی در نشیمن آپارتمانی مدرن

دکور ایرانیات این قفسه سفارشی الهام گرفته از طراحی سبک عربی بوده که با بافت جسورانه و مجسمه مانند طراحی شده است.

کتابخانه ای سفارشی و کاربردی در نشیمن آپارتمانی مدرن

طراحی کتابخانه علاوه بر ایجاد فضای ذخیره سازی کافی برای کتاب ها و اقلام دکوری راهکاری برای داشتن کتابخانه ای در خانه همچنین ایده ای هوشمندانه برای مخفی کردن تجهیزات رسانه ای مرتبط با تلویزیون می باشد.

کتابخانه ای سفارشی و کاربردی در نشیمن آپارتمانی مدرن

علاوه بر کارایی این کتابخانه که کاربردی چندمنظوره را سبب شده در دکوراسیون آپارتمان با ایجاد الگوهای عربی تعادل بصری و زیبایی را در دکوراسیون بیشتر نموده است.

استفاده از مبلمان سفارشی و چندمنظوره سبب می شود تا در دکوراسیون با لحاظ کردن قابلیت ها و محدودیت فضای موجود طراحی شکل گرفته و با حذف محدویت ها کارایی بیشتری را سبب می شود همینطور سبب ایجاد مبلمانی مطابق با نیازهای فضا و کاربران می شود که می تواند چندین عملکرد را در خود گنجانده و متناسب با هر فضایی راهکاری ارائه نماید.

مبلمان سفارشی اگرچه از نظر هزینه گرانتر محسوب می شود اما برای دکوراسیون داخلی فضاهای کوچک، فضاهای دارای محدودیت و یا دارای قناصی ایده ای هوشمندانه برای زندگی بهتر محسوب می شود که دقیقا با ابعاد مورد نیاز و متناسب با پلان فضا طراحی و اجرا می گردد.

کتابخانه ای سفارشی و کاربردی در نشیمن آپارتمانی مدرن

 تحریریه دکور ایرانی

منبع: contemporist

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای دکور ایرانی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.