شما هم عاشق به کار بردن نقوش رنگارنگ و متنوع در دکوراسیون منزلتان هستید؟ گاهی اوقات می خواهیم نقوش متنوع و رنگارنگی را برای کوسن های مبل، کاغذ دیواری یا پارچه رومبلی منزلمان انتخاب کنیم و نتیجه ترکیب تمام این نقوش فضای شلوغی شبیه به بازار شام می شود.

یک تجربه اشتباه

من به شخصه دقیقا همین تجربه را هنگام انتخاب کاغذ دیواری دکور ایرانی خوابم داشتم. برای یک دیوار کاغذ دیواری با گل های درشت رز انتخاب کردم و برای دیوار دیگر کاغذ دیواری راه راه با همان ترکیب رنگ اما نتیجه تقریبا فاجعه بار بود. هر کدام از کاغذ دیواری ها جداگانه بسیار زیبا بود اما پس اینکه در کنار هم قرار گرفتند ناهماهنگ و زشت به نظر می رسیدند.

یک کلیپ کوتاه اما مفید

اگر شما هم تجربه مشابهی از ترکیب اشتباه نقوش دارید حتما این ویدئو کوتاه اما جذاب را تماشا کنید. در این ویدئو نحوه ترکیب نقوش مختلف برای کوسن های یک مبل توضیح داده شده که البته برای ترکیب نقوش در موارد دیگر مثل کاغذ دیواری یا…. نیز مفید است.

علاوه بر رعایت نکات مهم در ترکیب صحیح نقوش میباست به ترکیب صحیح رنگ ها نیز توجه شود. در مطلب ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منزل، ۱۰ ایده خوش ترکیب! چند ایده برای ترکیب صحیح رنگ ها به شما معرفی می‌کنیم. خواندن این مطلب را از دست ندهید!

منبع: کانال یوتوب | ترجمه و زیرنویس: سیما اثیمی | تحریریه دکور ایرانی

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای دکور ایرانی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.